Julia

Původ: Odrůda jabloně byla vyšlechtěna ve VŠÚO v Holovousích jako hybrid odrůd "Quinte" a "Discovery". 

Vlastnosti stromu: Stromy rostou středně silně, později. Celkově mají charakter kompaktního růstu. Koruny v přirozeném stavu mají ysoce kulovitý tvar, nejdříve jsou řidší, avšak postupně zahušťují a brzy vyžadují průklest. Tato vlastnost je vyvolána plodností na středně dlouhých proutcích, které z terminálních pupenů zakvétají a vzniklé plodonoše dále rozvětvují. Stromy kvetou raně a jsou dobrými opylovači. 

Vlastnosti plodu: Plody mají střední velikost, jejich průměrná hmotnost je 131g. Tvar mají pravidelný, ploše kulovitý, většinou souměrný. Slupka je dosti silná a pevná, hladká, jen slabě mastná. Základní barva je zelenavě krémová, avšak téměř vždy bývá prakticky zcela překryta nejdříve jasně rozmytou červenou barvou, která s postupující zralostí tmavne. Dužina je krémově žlutá, jemná, středně šťavnatá a příjemně voní. Chuť je velmi dobrá, navinule sladká, příjemně aromatická. Po rozkrojení jen málo hnědne.

Plodnost: Je velmi raná, dosti vysoká a pravidelná. 

Odolnost: Stromy jsou velmi odolné proti strupovitosti i proti padlí. Plody jsou odolné proti otlačení.

Doba zrání: Sklizňová zralost v závislosti na poloze a teplotních podmínkách roku nastává nejčastěji v druhé polovině července, v chladnějších polohách začátkem srpna. Dobře vyzrálé plody je možno konzumovat ihned po sklizni. V nechlazených prostorech vydrží v dobrém stavu asi 10-14 dní.